VPE pokračuje v podvodech, už na to byl upozorněn soud

3. February 2017, Exclusivně

Změny ve vedení Vítkovice Power Engineering, a dokonce ani v čele celé skupiny Vítkovice nebrání tomu, aby VPE pokračovalo v dalších podvodech. Nejnověji na nepoctivé jednání dlužníka upozorňuje Krajský soud v Ostravě společnost AB – CREDIT.

K podvodu došlo během výběrového řízení na prodej pohledávek VPE za společností Modřady Power, kterou skrytě ovládá dlouholetý Světlíkům spojenec Martin Ulčák. VPE pod dohledem insolvenčního správce vypsalo výběrové řízení, ve kterém nabídlo k prodeji pohledávky za Modřany Power. Jaké překvapení čekalo vedení Vítkovic, když se kromě obálky s nabídkou od Ulčáka objevila ještě obálka druhá. Dle exklusivních informací redakce webu pravdaosvetlikovi.cz zapanovalo po otevření obálek naprosté zděšení. Již předem bylo totiž domluveno, že pohledávku získá Ulčák. Jenže ten nabídl pouze 31 milionů, na rozdíl od AB – CREDIT, která nabídla 48 milionů.

Prodat pohledávku za výrazně vyšší částku někomu jinému, ale nepřipadalo v úvahu. Světlík se přeci domluvil s Ulčákem. Vítkovice tak musely rychle nečekanou komplikaci řešit. A vyřešily. Jak jinak, než podvodem. Najednou se objevila nová a zcela zásadní informace, že k prodeji pohledávky je údajně třeba souhlas samotných Modřany Power, které ovládá právě Ulčák.

Asi nikoho nepřekvapí, že Modřany Power neudělily souhlas nikomu jinému, než další společnosti Martina Ulčáka.

Je zřejmé, že náhlé zjištění podmínky udělení souhlasu bylo jen účelové a podvodné jednání Vítkovic, jak zabránit prodeji pohledávky společnosti AB – CREDIT. Ta ve svém podání soudu mimo jiné uvádí: “Společnost AB – CREDIT byla o Výběrovém řízení informována výzvou dlužníka, ve které byly jasně stanoveny podmínky…. Je nepřijatelné, aby poté, co se VPE seznámila s obsahem všech nabídek, zopakovala výběrové řízení pouze s odkazem na “nové” zjištění ve formě nezbytnosti doložení souhlasu Modřany Power… Je tak zcela evidentní, že požadavek dlužníka VPE na získání souhlasu byl pouze zástupným důvodem ke změně podmínek Výběrového řízení tak, aby Pohledávky mohla od dlužníka nabýt dopředu určená společnost W13 (společnost Martina Ulčáka pozn. redakce).”

Poslední podvod VPE ukazuje, že Jan Světlík i nadále ovládá chod skupiny Vítkovice a rozhoduje o jednotlivých krocích.

Bude zajímavé sledovat, jak se k tomuto podvodu při výběrovém řízení postaví Krajský soud v Ostravě!

 

Exclusivně