VPE míří do konkurzu

25. July 2017, Exclusivně

Vítkovice Power Engineering, klíčová firma skupiny Vítkovice, ovládané ostravským miliardářem Světlíkem, nezadržitelné míří do konkurzu. Návrh na změnu řešení insolvence konkurzem dnes v Ostravě na schůzi věřitelů podal jeden z nejvýznamnějších dlužníků, společnost Klement. O jeho návrhu se bude rozhodovat na další schůzi věřitelů, svolané Krajských soudem v Ostravě 18. srpna!

Úspěšná reorganizace, kterou formálně doposud dlužník protlačoval, je jen falešnou hrou o čas. Ekonomická situace VPE se každým měsícem zhoršuje, nedaří se získávat nové zakázky, narůstají dluhy a snižuje se majetková podstata dlužníka. V důsledku to znamená neustálé zhoršování pozice věřitelů a výše uspokojení jejich pohledávek.

Dle exklusivních informací redakce webu pravdaosvětlikovi.cz sám dlužník ani návrh na reorganizaci, podloženou reálnými ekonomickými ukazateli, nepřipravuje. Marně se jen snaží se najít investora, který by do černé díry VPE nalil další peníze. Jeden z vysoce postavených manažerů VPE redakci webu pravdaosvetlikovi.cz sdělil, že se buď v dohledné době podaří najít investora, nebo to stejně skončí v konkurzu. Jiná cesta není. VPE dluží odvody za své zaměstnance a každý měsíc horko těžku shání peníze alespoň na výplaty. To není situace, která by dávala i sebemenší naději na úspěšnou reorganizaci a zlepšení stavu VPE.

Situace na dnešní schůzi došla tak daleko, že právní zástupce Vítkovic advokát Petr Kuhn veřejně zakázal členům statutárního orgánu dlužníka odpovídat na dotazy věřitelů. Jak jinak si takové chování právního zástupce vykládat, než že by odpovědi managementu dlužníka vyvolali u věřitelů paniku a poslední ztrátu důvěry?

Čeho se advokát Kuhn tak obává, že vedení VPE zakázal na schůzi věřitelů mluvit?

To se už brzo exklusivně dočtete na webu pravdaosvetlikovi.cz

 

Exclusivně