Vítkovické insolvence začalo prošetřovat Krajské státní zastupitelství

1. September 2016, Exclusivně

Krajské státní zastupitelství v Ostravě začalo prošetřovat probíhající insolvenční řízení společností Vítkovice Power Engineering a Vítkovice Envi ze skupiny Vítkovice Jana Světlíka.

Důvodem jsou podezření, která provázejí na poslední chvíli zcela účelově podaný insolvenční návrh představenstvem Vítkovice Envi. Proti tomuto návrhu se mimořádně ostře ohradila Komerční banka, největší věřitel Vítkovic. Ve svém podání ke Krajskému soudu v Ostravě zástupci banky uvedli, že krach Envi je promyšlenou operací, zkracující majetek VPE a poškozující věřitele. Dále banka uvedla, že už sám loňský vznik Envi byl účelový krok, jehož cílem bylo vyvést část majetku VPE z dosahu věřitelů. Komerční banka se obává, že dluhy Envi vůči spřízněným firmám jsou uměle vytvořené proto, aby s nimi Světlík mohl bankrot Envi ovládnout.

Skupina Wetag, která už na jaře letošního roku podala na VPE insolvenční návrh, dokonce podala státnímu zastupitelství podmět kvůli podezření ze spáchání několika trestných činů představenstvem společnosti Vítkovice Envi. Její mluvčí Radka Háčková dnes v médiích uvedla: “„Wetag podal podnět Krajskému státnímu zastupitelství v Ostravě kvůli podezřením z trestných činů spáchaných statutárním orgánem dlužníka.“ 

Policie odmítla jakkoli komentovat, zda na základě podnětu již zahájila vyšetřování…

Exclusivně