Vítkovice musely zastavit svůj majetek lichváři

17. April 2016, Exclusivně

Nedostatek finanční hotovosti je pro Vítkovice stále větší problém. Získat nové půjčky je pro předlužené Vítkovice za běžných podmínek dnes už téměř nemožné. Jenže Vítkovice k urdžení svého provozu další peníze nutně potřebují. Jan Světlík byl donucen si půjčit mimo standardní bankovní financování. Dle exklusivních informací webu pravdaosvetlikovi.cz se v zoufalství obrátil na svého dlouholetého přítele, olomouckého miliardáře Pavla Hubáčka a majitele kampeličky Creditas. Jenže ani dobrý kamarád se k nalití penež do skupiny Vítkovice moc neměl. Peníze Janu Světlíkovi půjčil, ale za velmi nevýdhodných podmínek blížících se lichvě.

Web pravdaosvetlikovi.cz zjistil, že kampelička Creditas půjčila Vítkovicím a.s. 140 milionů korun. Dne 11. dubna letošního roku byla uzavřena úvěrová dokumentace. Web pravdaosvetlikovi.cz objevil šokující informace. Vítkovice kromě vysokého úroku musejí kampeličce zastavit také celou řadu svých nemovitostí. Jak vyplývá z Katastru nemovitostí, dne 12. dubna 2016 bylo zahájeno řízení o vkladu zástavních práv ve prospěch kampeličky Creditas pod číslem V-5962/2016. Informace o průběhu řízení si můžete prohlédnout na facebook profilu webu pravdaosvetlikovi.cz zde: http://bit.ly/1WzpeTC

Po podrobnějším prostudování vyšlo najevo, že se řízení týká celkem 16 pozemků o celkové rozloze přes 82 tisíc metrů čtverečních. Všechny dotčené pozemky se nacházejí v lukrativní části Vítkovic Karolina, kde v současné době probíhá developerský boom.

Web pravdaosvetlikovi.cz oslovil několik realitních expertů, aby ocenili hodnotu zastavených pozemků. Dle podkladů, které máme i dispozici, se celkové cena pozemků, na základě cenových map dané oblasti, pohybuje v rozmezí 220 až 250 milionů korun! Vítkovice museli kvůli poslední pujčce zastavit majetek, který téměr o 100 procent převyšuje výši získaného úvěru.

Takto nevýhodné podmínky jednoznačně jen potvrzují, v jak špatné finanční situaci se skupina Vítkovice musí nacházet a o jak rizikovou půjču se z pohledu kampeličky Creditas jedná.

Web pravdaosvetlikovi.cz se ptá, zda o poslední pujčce a zastavení nemovitostí ve prospěch kampeličky Creditas, která patří kamarádovi Jana Světlíka, vědí banky, které dlouhodobě financují společnosti ze skupiny Vítkovice?

Finanční injekce ve výši 140 milionů korun není bohužel dobrou zprávou pro dodavatele Vítkovic, kteří už měsíce a měsíce marně čekají na uhrazení svých pohledávak. Dle informací webu pravdaosvetlikovi.cz bude značná část získaných penež sloužit ke splacení dluhu jinému kamarádovi Jana Světlíka, konkrétně Martinu Ulčákovi a jeho společnosti E-Invest. Zbytek hotovosti by pak měla údajně sloužit k výplatě mezd zaměstnancům.

Exclusivně