Věřitelský výbor rozhodne, kdo se postará o prodej Gearworks

21. February 2017, Exclusivně

Společnost Vítkovice Gearworks ze skupiny Vítkovice, stále řízené miliardářem Světlíkem, je na prodej. Vítkovice Gearworks jsou od loňského roku v insolvenci.

V této souvislosti jistě stojí za připomenutí, že v minulosti o firmu projevil eminentní zájem Světlíkův dlouhodobý přítel a obchodní partner Martin Ulčák. Vítkovice Gearworks měl spolu se společností Hutní montáže získat zápočtem za pohledávku, kterou loni v létě odkoupil od Raiffeisen BANK. Z lišáckého plánu dvojice Světlík-Ulčák ale nakonec muselo, po důrazných protestech minoritních akcionářů, sejít…

Věřitelský výbor Vítkovice Gearworks bude dnes rozhodovat, zda prodej této firmy bude v kompetenci insolvenčního správce nebo samotného dlužníka. S ohledem na dlužníkem již v minulosti pořádaná pochybná výběrová řízení, kdy byl Vítkovicemi Martin Ulčák prokazatelně zvýhodňován (měl např. k dispozici nabídky předložené konkurenty pozn. redakce) je jediné správné a transparentní řešení, aby byl prodej Vítkovice Gearworks plně v režii insolvenčního správce!

Exclusivně