Soud zahájil insolvenční řízení s Vítkovice Gearworks

8. August 2016, Exclusivně

Krajský soud v Ostravě dnes zahájil insolvenční řízení s další společností ze skupiny Vítkovice. Konkrétně se společností Vítkovice Gearworks, která se dlouhodobě potýká s vážnými finačními problémy.

Insolvenční návrh minulý týden v pátek podala brněnská společnost Wetag. Dle tiskové zprávy, kterou redakce webu pravdaosvetlikovi.cz obdržela, dluží Vítkovice Gearworks po splatnosti minimálně částku převyšující 21 mil. Kč. V insolvenčním návrhu a insolvenční přihlášce Wetag uvádí, že jí Vítkovice Gearworks dluží přes 2 mil. Kč, které nezaplatily ve stanovené lhůtě. Dalších téměř 20 mil. Kč dluží stavební společnosti Klements. Zde jsou závazky po splatnosti dokonce už několik let.

Ekonomická situace Vítkovice Gearworks je kritická. Dle výroční zprávy za rok 2015 společnost vykázala ztrátu před zdaněním ve výši přes 82 mil. Kč. Vítkovice Gearworks evidovaly závazky po splatnosti více než 90 dnů ve výši minimálně   254,2 mil. Kč, dalších 95,7 mil. Kč byly závazky po splatnosti do 90 dnů. Objem vlastního kapitálu poklesl o 68 mil. Kč na 102 mil. Kč z hodnoty 170 mil. Kč v roce 2014.

Skupina Vítkovice se v reakci na další insolvenční návrh zmohla na ubohé výmluvy, že obchodní podmínky nedovolují dodavatelům postoupení pohledávek. Ani slovo o tom, proč dluží peníze a proč nejsou schopni platit své závazky! Chovat se standardně a korektně ke svým obchodním partnerům.

Další insolvenční řízení potvrzuje katastrofální situaci ve Vítkovicích a je ukázkou dlouhodobého diletantského manažerského vedení skupiny Vítkovice jejím majoritním vlastníkem Janem Světlíkem. Je to jeho velké nejen profesní, ale zejména lidské selhání!

Exclusivně