Pojišťovny hromadně snížily Vítkovicím pojistné limity

10. April 2016, Exclusivně

Nadále se zhoršující finanční situace skupiny Vítkovice donutila k rázným opatřením už i pojišťovny. Dle exklusivních informací webu pravdaosvetlikovi.cz snížily všechny klíčové pojišťovací domy své pojistné limity.

Pojišťovny Atradius, Kupeq, Coface a Euler postupně jednotlivým společnostem skupiny Vítkovice nekompromisně oznámily, že jednostranně a s okamžitou platností snižují pojistné limity o vysokých 50 procent, tedy na polovinu.

Důvodem je dle několika důvěryhodných zdrojů webu pravdaosvetlikovi.cz katastrofální platební morálka dceřinných společností Vítkovice Machinery Group. V posledních měsících dramaticky narůstá objem závazků po splatnosti z běžného obchodního styku.

Jan Světlík má tak další další závažný problém. Kromě rychle rostoucích závazků po splatnosti, neutěšitelném cash flow a stále více se vzdalujícímu bankovním syndikátu, musí nově řešit i dramatický propad v pojistných limitech. V současné době je to pro Vítkovice neřešitelná situace. Pokud se nezlepší dlouhodobě špatná platební morálka, pojišťovny své limity na původní úroveň zásadně odmítají vrátit.

Velmi bolestivá je tato zpráva pro tisíce dodavatelů, kteří marně už mnoho měsíců čekají na zaplacení faktur.

Exclusivně