Známe způsob, jak dostat zaplacené pohledávky za VPE

14. September 2016, Exclusivně

Klíčová firma skupiny Vítkovice – Vítkovice Power Engineering – je od srpna v úpadku. Do insolvenčního řízení každý dnem přihlašují své pohledávky hlasí další a další věřitelé. Celkové závazky této vítkovické firmy se očekávají kolem 2 miliard korun.

Věřitelé o naprostou většinu svých peněz přijdou. O tom bohužel dnes již není sebemenší pochybnost. Jak se ale ukazuje, existuje způsob, jak dostat pohledávky za VPE zaplacené a to dokonce v plné výši!

Dle exklusivních informací redakce webu pravdaosvetlikovi.cz dostala v závěru minulého týdne zaplaceno společnost ZVVZ. Ta byla jedním z klíčových obchodních partnerů VPE. Do insolvence přihlásila pohledávky v celkové výši přes 90 milionů korun. Tento dodavatel se oprávněně cítí být jednáním vítkovického vedení podveden. Do poslední chvíle mu bylo lživě slibováno, že vše dostane zaplaceno. ZVVZ ale mělo při vší smůle přeci jen štěstí. Díky původně téměř formální a bezvýznamné klauzili ve smlouvě dostalo minulý týden zaplaceno alespoň 40 milionů korun!

Důvod je prostý 🙂  Za závazky ve výši zmíněných 40 milionů korun VPE ručila mateřská firma Vítkovice a.s. ZVVZ uplatnilo ručení a vyzvalo k úhradě právě Vítkovice a.s. Aby se tato mateřská firma vyhla riziku a reálné hrozbě podání insolvenčního návrhu, obratem dodavateli závazky VPE uhradila v plné výši.

Web pravdaosvetlikovi.cz tak vyzývá a doporučuje všem obchodním partnerům jakékoli vítkovické firmy, aby trvali na ručení veškerých závazků mateřskou společností Vítkovice a.s. Jen tak budou mít jistotu, že za dodané služby a zboží dostanou zaplaceno v termínu a plné výši!!!

Exclusivně