Jak hluboko může novinář klesnout

28. March 2016, Komentáře

Ekonomický týdeník Euro uveřejnil předvěžné ekonomické výsledky Vítkovic za rok 2015. Získání exklusivních informací si vybralo vysokou daň. Autor článku, zástupce šéfredaktora Vadim Fojtík, za to předvedl opravdu nezávislou žurnalistiku toho nejvyššího kalibru. Lépe by nepříznivé ekonomické ukazatele Jan Světlík neodprezentoval ani ve vlastním firemním časopisu.

I přesto, že se Vítkovicím dramaticky zhoršily ekonomické výsledky ve všech ukazatelích, autor napsal oslavný článek o tom, jak je vše skvělé, úžasné, jak se Vítkovicím daří a jak jsou katastrofální čísla vlastně “dobrou” zprávou pro banky, které stále oprávněně otálejí s uvolněním dalších miliard do Vítkovic.

Zástupce šéfredaktora Vadim Fojtík už v minulosti opakovaně prokázal bezmeznou oddanost vůči Janu Světlíkovi. Jeho oslavné a tendenční články na objednávku racionálně myslícího člověka, už nemohou překvapit. Zarážející je, že se týdeník Euro může k něčemu podobnému propůjčit. Diskredituje to hlavně serióznost tohoto ekonomického titulu a uraží všechny inteligentní čtenáře.

Vítkovice a.s., klíčová zastřešující společnost celé skupiny, vykázala poprvé v novodobé historii dokonce účetní ztrátu 70 milionů korun!

Nezodpovězenou otázkou zůstává, proč se Vadim Fojtík k něčemu tak hloupému vůbec propůjčí… Jak velká musela být motivace Jana Světlíka, aby se pan Fojtík pod něco takového podepsal? Je naštěstí posledním novinářem, který podobně nesmyslné pohádky o Vítkovicích píše.

Na závěr už jen glosa, že se tímto hloupým článkem Jan Světlík ihned pochlubil na svém Twitter účtu. Ne nadarmo se říká, že jablko nepadne daleko od stromu 🙁

tags: Vítkovice Group, Skupina Vítkovice, Vítkovické strojírny

Komentáře