I přes slunečné počasí panovala v Ostravě ponurá nálada

1. April 2016, Komentáře

 

Web pravdaosvetlikovi.cz jako první informoval o setkaní vedení Vítkovic se zástupci financujících bank, které se konalo včera v Dolních Vítkovicích. Několik čtenářů našeho webu z bankovních kruhů nás informovalo o dění za zavřenými dveřmi.

Celkově dle našich zdrojů panovala velmi chladná a odměřená atmosféra. Na setkání dorazil osobně Jan Světlík. Snažil se údajně působit velmi uvolněně, přátelsky a až žovijálně. Jeho cirkusové vystoupení se s velkou odezvou u bankéřů nesetkalo. Postupně byly prezentovány ekonomické ukazatele a obchodní plány jednotlivých firem. Začalo se od těch s nejmenšími problémy. Skutečné perly, společnosti ve velkých trablech, si Jan Světlík nechal jako třešničku na dortu až na samý závěr dne. Možná doufal, že bankéři již budou unavení a nebudou zásadním faktům věnovat velkou pozornost. Jeden z bankéřů to okomentoval slovy: “Světlík se snažil, co mu síly stačily. Tak jsme si to vyslechli. Na našem názoru na aktuální špatnou ekonomickou situaci ve Vítkovicích to moc ale nezměnilo.”

Bankovní syndikát v nedohlednu

Ani po včerejším bankovním dnu nemá Jan Světlík miliardy z bank vůbec jisté. Spíše naopak. Podle několika na sobě nezávislých zdrojů z bank se ochota půjčit Vítkovicích další peníze naopak snižuje. Jeden z vysoce postavených bankéřů webu pravdaosvetlikovi.cz řekl, že za současné situace by to byly jen nesmyslně vyhozené miliardy do černé díry…

Světlík oficiálně končí v čele Vítkovic

Nejzásadnější novinkou ze včerejšího setkání tak zůstává informace o tom, že ke konci letošního června se Jan Světlík stahuje ze všech manažerských funkcí ve Vítkovicích. Novým šéfem se má stát Libor Witassek. Otázkou zůstává, o jak kosmetickou změnu se bude jednat. Bude nový generální ředitel jen loutkou ovládanou Janem Světlíkem, nebo dostane reálnou pravomoc rozhodovat? Skupina Vítkovice nutně potřebuje razantní změny v řízení, přijmout řadu nepopulárních a bolestivých opatření. To si doposud Jan Světlík nechtěl připustit.

Kdo je v byznys světě téměř neznámý Libor Witassek, přicházející z malé lokální společnosti s několika desítkami zaměstnanců a proč jeho manažerské schopnosti zmiňují i Reportéři ČT, čtěte exklusivně už v pondělí na webu www.pravdaosvetlikovi.cz

 

 

 

Komentáře