Haló, tady Vítkovice…

6. May 2016, Exclusivně

Haló, tady Vítkovice… To je věta, která se v posledních dnech ozvala na druhém konci telefoního aparátu u všech významných věřitelů společnosti Vítkovice Power Engineering (VPE). Jiří Skuhra, generální ředitel VPE – trestně stíhaný za porušení povinností při správě cizího majetku za svého působení v EGAPu, začal obvolávat významné dodavatele, kterým VPE v součtu dluží stovky milionů korun.

Cíl je jasný. Přemlouvat, prosit a slibovat cokoli, aby se největší věřitelé z řad dodavatelů nepřipojili do probíhajícího insolvečního řízení. Jak redakci webu pravdaosvetlikovi.cz informovalo hned několik top manažerů z dodavatelských firem, tlaky vyvíjené z Vítkovic jsou enormní.

Vítkovice jsou ochotny naslibovat cokoli. Dle slov těchto manažerů obsah telefonátů připomínal vyprávění z pohádek Tisíce a jedné noci. Bylo, nebylo… Vítkovice za nic nemůžou, vše do poslední koruny zaplatí. Kdy? V nedohlednu… Prý to chce trpělivost. Jakmile přijdou peníze, prý konečně začnou platit. Ale pohádce o tom, jak vše VPE jednoho dne zaplatí, už téměř nikdo racionálně a pragmaticky myslící, nevěří 🙁

Zoufalé obvolávání věřitelů naopak potvrzuje, že se VPE skutečně nacházejí v insolvenční situaci.

Za povšimnutí stojí i fakt, že se vedení Vítkovic rozhodlo volat jen velkým a významným věřitelům. Na stovky středních a malých už jaksi, jak pro Vítkovice typické, pozapomněli. Pokud patříte mezi ty dodavatele, kterým už Vítkovice měsíce neplatí faktury, a ve vašech sluchátku se neozvalo: “Haló, tady Vítkovice”, aspoň víte, na čem jste.  Vítkovice s vámi nepočítají a nestojíte jim ani za to, aby Vám zavolali. Nejste pro ně v současné situaci důležití, nemáte prioritu. A stejně tak nemají a nebudou mít ani prioritu vaše nezaplacené faktury po splatnosti!

Redakce webu pravdaosvetlikovi.cz přeje svým čtenářům klidný, slunný víkend a už v neděli večer si zde budete moci exklusivně přečíst o dalším personálním zemětřešení ve vedení Vítkovic.

Exclusivně