Libor Witassek – manažerské eso s tunelem za 300 milionů korun

3. April 2016, Exclusivně

 

Libor Witassek bude od 1. července novým generálním ředitelem společnosti Vítkovice a.s. Jan Světlík ho představil jako svého nového nejbližšího spolupracovníka. O téměr neznámem manažerovi jsme se z oficiální tiskové zprávy dozvěděli, že se údajně jedná o špičkového, mezinárodně uznávaného a úspěšného manažera. Vzhledem k tomu, že o panu Witassekovi téměř nikdo doposud neslyšel, web www.pravdaosvetlikovi.cz si dat tu práci a zjistil, jak skutečně respektovaným manažerem je, a jaké “překvapující” výsledky stojí za jeho prací.

11 zaměstnanců a ještě v roce 2014 v hluboké ztrátě

Libor Witassek se angažuje v několika regionálních firmách. Tou “nejvýznamnější” je společnost DC VISION s.r.o. Společnost, která měla dle dokumentů ve Sbírce listin v roce 2015 celkem 11 zaměstnanců a vykázala zisk “ohromujících 37 tisíc korun”. Ještě v předcházejícím roce ale její hospodaření skončilo ve ztrátě přes 5 milionů korun. Skutečně oslňující vizitka pro špičkového krizového manažera a poradce…

Jak přes noc vydělat 300 milionů korun

Jak web www.pravdaosvetlikovi.cz exklusivně zjistil, Libor Witassek má ale jiné přednosti a předpoklady. Díky jeho manažerským rozhodnutím účelové založená firma, pouze s virtuálním sídlem společnosti, vydělala jako zázrakem přes 300 milionů korun. Konkrétně se jedná o společnosti ARA investment, která velmi nestandardně, rychle a hlavně podezřele výhodně odkoupila byty od obecně prospěšné společnosti CMC Graduate School of Business. Předsedou správní rady CMC nebyl v té době nikdo jiný, že Libor Witassek. Konkrétně obecně prospěšná společnost CMC firmě ARA investment prodala celkem 154 bytových jednotek o celkové výměře 12 372 m2 za směšnou cenu 2 700 Kč za metr čtvereční. Nový majitel nemovitostí, ARA investment, obratem bytové jednotky prodal jejim nájemníkům. Světe div se, nikoli za cenu 2 700 Kč za metr čtvereční, ale za tržní cenu. Ta byla desetkrát vyšší, v průměru za 27 000 Kč za metr čtvereční. Účelově založená společnost ARA investment rychle a bez námahy obratem vydělala okolo 300 milionů korun. Obchod snů, člověk by řekl.

Co k podezřelému prodeji bytů za směšně nízkou a nevýhodnou cenu říká sám budoucí generální ředitel Vítkovic pan Witassek? „Ve výběrovém řízení za asistence právníka i expertů jsme vybrali nejvyšší cenovou nabídku z několika poskytnutých a diskutovaných nabídek v poměrně dramatickém prostředí tlaku věřitelů a banky a z toho vyplývající časové tísni a stresu.

Podezřelou transakci, ale i zametání stop před Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR zmapovali investigativní novináři pořadu Reportéři ČR. Reportáž, ve které vystupuje i Libor Witassek, můžete shlédnout na facebook stránkách webu pravdaosvetlikovi.cz zde: http://bit.ly/1UOXD1w

Vedení Vítkovic – jedno manažerské “ESO” vedle druhého

Jan Světlík má bizarní vkus na výběr svých nejbližších spolupracovníků. Po boku posledního předlistopadového předsedy SSM Martina Ulčáka a trestně stíhaného Jiřího Skuhry se do čela Vítkovic nově postaví Libor Witassek. Manažer donedávna ztrátové firmy s 11 zaměstnanci a předseda správní rady obecně prospěšné společnosti, podezřelé z korupce a tunelování.

Je příchod Libora Witasseka do čela Vítkovic opravdu tou dobrou zprávou a šancí pro budoucnost skupiny Vítkovice, její zaměstnance a dodavatele? A také pro banky, které volají po rázném řešení současné tíživé finanční situace???

Exclusivně