Další věřitel přihlásil pohledávky za téměř 100 milionů

6. July 2016, Exclusivně

Do insolvenčního řízení se společností Vítkovice Power Engineering přihlásil své pohledávky jeden z klíčových dodavatelů – ZVVZ GROUP. O jak významného obchodního partnera se jedná, vypovídá celková výše přihlášených pohledávek dosahující téměř 100 milionů korun!

Konkrétně své přihlášky přihlásila společnost ZVVZ MACHINERY v celkové výši přesahující 35 milionů korun. Druhou firmou ze skupiny je ZVVZ-Enven Engineering. Ta přihlásila pohledávky za téměř 55 milionů korun.

Společnosti ZVVZ GROUP z Milevska s VPE dlouhodobě spolupracovaly na projektech hnědouhelných elektráren. Byly klíčovým partnerem při výstavbě turecké elektrárny Yunus Emre a modernizace elektráren Prunéř II., Dětmarovice a Ledvice skupiny ČEZ.

Všechny tyto klíčové projekty Vítkovice Power Engineering se dlouhodobě potýkají s velkými problémy. U elektráren skupiny ČEZ běží řada reklamačních řízení kvůli nekvalitně odvedené práci. Na elektrárně Yunus Emre situace došla tak daleko, že byla dokonce zastavena stavba druhého bloku.

Připojení se k insolvenčnímu řízení ZVVZ GROUP ukazuje, že své pohledávky přihlašují nejen drobní dodavatelé, ale i klíčoví obchodní partneři. ZVVZ GROUP vyhodnotila situaci a insolvenci VPE považuje za jediné možné řešení současného stavu.

 

 

 

Exclusivně