Další bitva o Vítkovice. Jan Světlík bojuje o podíl ve firmě

11. January 2014, Média

Mladá fronta DNES / 11.01.2014

Téměř sedm let stará transakce, při níž společnost VTK Group, vlastnící padesátiprocentní podíl ve firmě Vítkovice Holding, navýšila své základní jmění o více než dvě miliardy korun, zaměstnává v posledních týdnech právníky napříč republikou.
O akcie se totiž hlásí hned dva zájemci. Vedle společnosti VTK Group, ovládané Janem Světlíkem, to je i likvidátor firmy King Dawn Pavel Farský.
Právě firma King Dawn se totiž měla na začátku roku 2006 stát majitelem akcií společnosti VTK Group v hodnotě 2,26 miliardy korun. Dokládá to i účetní rozvaha za rok 2006, kterou firma podle zákona zveřejnila.
Svými novými akciemi zaplatila společnost VTK Group za padesátiprocentní podíl ve společnosti Vítkovice Holding, ovládající celý konglomerát vítkovických firem.
Přestože firma King Down v březnu 2006 získala vliv na firmu ovládající padesát procent Vítkovic, byla ještě v červnu toho roku poslána do likvidace. Ta trvá dodnes. Po změně likvidátora v roce 2013 se Pavel Farský začal domáhat akcií za více než dvě miliardy, které jsou podle účetnictví stále ve vlastnictví firmy King Dawn. Svůj požadavek předal soudu. Ten ještě nerozhodl.

Média