Arogantní Světlík se vysmál svým dodavatelům

1. May 2016, Komentáře

Společnost Wetag Invest podala v pátek insolvenční návrhy na dvě společnosti ze skupiny Vítkovice. Konkrétně na Vítkovice Power Engineering a Vítkovice Mechanika. Na společnosti, které se i dle představenstva Vítkovic dlouhodobě potýkají s finančními problémy, a které v předešlých dnech na vlastní žádost opustili finanční ředitelé.

Na podání insolvenčních návrhů není pro redakci webu pravdaosvetlikovi.cz nic překvapivého. Stalo se jen to, o čem se v kuloárech poslední dobou stále více mluvilo a co muselo nevyhnutelně přijít. Čím jsme ale šokování, je reakce Vítkovic na novou situaci.

Jediným důvodem pro podání insolvenčních návrhů je přístup Vítkovic k jejich věřitelům. Dodavatelské faktury se ve slušné a hlavně ekonomicky zdravé firmě platí. Že některým dodavatelům po měsících čekání na jejich peníze došla trpělivost a rozhodli se situaci řešit, je přece logické. Co je nepochopitelné, je odpověd, kterou dostali od Jana Světlíka a Vítkovic.

Vítkovice celou situaci označili za nějaký reklamní trik. Absolutně zpochybnili oprávněnost věřitelů chtít jejich peníze. Dokonce se ve své nabubřelosti srovnali s bankou. Prý když si všichni přijdou do banky vybrat peníze, ani banka nebude mít dostatek hotovosti. Web pravdaosvetlikovi.cz by rád Vítkovicím připomněl, že oni banka opravdu nejsou. Nikdo si k nim volné finanční prostředky neuložil. Skupina Vítkovice je výrobní podnik. Objednává si zboží a služby. A za ty se v normální zdravé firmě dodavatelům platí. Vítkovice se ale chovají jako arogantní moloch. Zboží a služby objednávají jako by se nechumelilo, ale platit nechtějí. Neplatí dlouhodobě, vymýšlejí si triky a hloupé fígle, jak se úhradě faktur od dodavatelů vyhnout. A taková situace je nemorální a nadále neudržitelná.

Z úst vítkovického vedení dodavetelé v pátek neslyšeli jediné slovo pokory. Nezazněla jediná omluva za vzniklou situaci. Nepřišla jediná prosba o pochopení jejich neřešitelné situace, za kterou si samozřejmě může vítkovické vedení samp. Prostě nic… Jen útok, odvádění pozornosti od problému a drzá arogance.

Vítkovice se pochlubily, že jsou významnou firmou s obratem přes 14 miliard korun, a že podání insolvenčních návrhů kvůli 6,5 milionům korun je směšné. Oslnivé, ale zcela irelevantní. Co má obrat celé skupiny společného s neschopností hradit závazky dvou společností? Proč tak velká a silná firma už dlouhé měsíce neplatí svým dodavatelům? Proč se Jan Světlík nepochlubil, s jakým ziskem, nebo lépe řečeno ztrátou hospodařily Vítkovice Power Engineering v loňkém roce? A kolik tato společnost, nacházející se před bankrotem, vlastně celkem dluží? To by byla zajímavá čísla a jediné relevantní informace pro zahájené insolvenční řízení! Jenže tyto informace Vítkovice úzkostlivě tají. Dobře vědí, proč…

Na redakci webu pravdaosvetlikovi.cz se v pátek a o víkendu obrátila celá řada zoufalých dodavatelů. Slušných firem, které odvedly dobře svou práci a marně čekají na zaplacení i více než rok. Pokud chcete dostat za vítkovické faktury zaplaceno, kontaktujte investiční skupinu Wetag, nebo své pohledávky rovnou přihlašte do zahájeného insolvenčního řízení. Informace naleznte zde: https://isir.justice.cz/isir/ueu/evidence_upadcu_detail.do?id=502dfd7c-1aef-42da-bd0a-c63b6941659e

Jedině přihlášení všech pohledávek do insolvenčního řízení totiž může ukončit arogantní a přezíravé chování Vítkovic !

Komentáře