Ani dlouholetý Světlíkův spojenec už nevěří, že dostane zaplaceno. Přihlásil pohledávku!

23. June 2016, Exclusivně

Vladimír Soták – slovenský miliardář, dlouholetý blízký spolupracovník a osobní přítel Jana Světlíka a také bývalý člen dozorčí rady společnosti Vítkovice a.s. – přestal věřit slibům Světlíka, že už brzo zaplatí všem dodavatelům a uhradí své dluhy.

Sotákova společnost Železiarne Podbrezová a.s. tento týden oficiálně přihlásila ke Krajskému soudu v Ostravě své pohledávky za společností Vítkovice Power Engineering. Konkrétně Sotákova firma u soudu uplatňuje pohledávku ve výši 78.499,28 Kč splatnou k 4.6.2016 a dále 1.155.024,96 Kč, jejíž splatnost, díky nestandardní a šikanózní lhůtě splatnosti faktur 60 dnů, ještě nenaběhla.

Podobných dodavatelů, kteří už přihlásili své pohledávky je celá řada a každý týden přibívají další. Případ Železiarne Podbrezová a.s. jasně ukazuje reálnou situaci ve VPE. Jan Světlík nemá skutečně nemá peníze, aby mohl dodavatelům zaplatit. Když neuhradí ani faktury své dlouholetého kamaráda a člena dozorčí rady vlastní firmy. A zejména to, že už i jeho kamarád přestal věřit slibům o tom, že brzy dostane zaplaceno…

Exclusivně