Vítkovice Mechanika – další horký kandidát na bankrot

4. January 2017, Exclusivně

Vítkovice Mechanika je v pořadí již čtvrtá firma ze skupiny Vítkovice ovládané miliardářem Světlíkem, která je krok před insolvencí. O úpadku této firmy bude Krajský soud v Ostravě rozhovovat už zítra.

Věškeré indicie nasvědčují tomu, že se Vítkovice Mechanika nachází v insolvenci a není schopna dlouhodobě hradit své závazky.

Není nic překvapivého, že vedení firmy do poslední chvíli hraje divadlo, jak je podaný insolvenční návrh účelový a šikanózní, a že se Vítkovice Mechanika v úpadku nenachází. Podobné tragikomedii jsme byli v minulosti svědky i v případě společností Vítkovice Power Engineering a Vítkovice Gearworks. Pravda se ukázala a tyto společnosti jsou už měsíce v úpadku a svým partnerům dluží miliardy.

Historie se opakuje i v případě Vítkovice Mechanika. I když do poslední chvíle slyšíme, že se Mechanika v úpadku nenachází, její chování svědčí o naprostém opaku. Do dnešního dne totiž Krajskému v soudu v Ostravě nepředložila seznam svých závazků, ač ji k tomu soud vyzval a termín pro předložení již dávno vypršel.

Insolvenční zákon mluví jasně. Pokud dlužník soudu ve stanovené lhůtě seznam svých závazků nepředloží, je považováno za to, že se dlužník nachází v úpadku!

Redakce webu pravdaosvetlikovi.cz bude zítřejší jednání Krajského soudu v Ostravě sledovat a o jeho výsledku bezprodleně informovat.

Exclusivně