Vítkovice Heavy Machinery dluží přes miliardu korun!

2. February 2017, Exclusivně

Ekonomická situace skupiny Vítkovice se nadále dramaticky zhoršuje. Poté, co tři společnosti – Vítkovice Power Engineering, Vítkovice ENVI a Vítkovice Gearworks – skončily v insolvenci, finanční problémy zasáhly už i Vítkovice Heavy Machinery.

Dle exklusivních informací webu pravdaosvetlikovi.cz tato stěžejní vítkovická firma, kterou Jan Světlík s oblibou označuje za “výkladní skříň” Vítkovic, dluží jen z obchodního styku přes miliardu korun! Konkrétně závazky Vítkovice Heavy Machinery z obchodního styku činily ke konci loňského roku 1,039 miliardy korun. Z toho po lhůtě splatnosti bylo přes 825 milionů korun. Obchodním partnerům více než rok dlužily téměř 85 milionů korun, přes půl roku po splatnosti pak další více než čtvrt miliardy korun.

Dramaticky se zhoršující ekonomická situace Vítkovice Heavy Machinery přiměla celé vedení této firmy včera rezignovat. Jeden z ředitelů k důvodům rezignace v Mladé frontě DNES uvedl: “Celý tým podal rezignaci kvůli špatné finanční situaci firmy. Neustálé slibování světlých zítřků už na nás bylo moc. Měly být zajištěny úvěry, peníze, ale nic z toho se nestalo, úvěry nejsou!”

Přijít ze dne na den o celé dlouholeté a vysoce kvalifikované vedení výrobní firmy, by byl vážný problém i pro finančně zdravou a prosperující společnost. Pro firmu, která dluží obchodním partnerům přes miliardu korun, je to katastrofa…

Vítkovice Heavy Machinery dle důvěryhodných zdrojů redakce webu pravdaosvetlikovi.cz dluží peníze více než 300 obchodním partnerům, mezi kterými jsou např. ArcelorMittal, BMK technical, skupina ČEZ, Dolní oblast VÍTKOVICE, ISCAR Česká republika, KOMA Commercial, Kotouč Štramberk, MAFLEX-CZ, Nordmark nebo WALTER CZ.

Exclusivně