Ulčák v problémech, shání peníze na trhu

30. September 2016, Exclusivně

Martin Ulčák, poslední předlistopadový šéf Socialistického svazu mládeže a dlouhodobý spojenec Jana Světlíka se dostal do vážných problémů. Důvodem je pohledávka Raiffeisen BANK, kterou v červnu letošního roku odkoupila jeho společnost E-Invest.

Jak se ukázalo, odkup pohledávky za více než 400 milionů korun nefinancoval Martin Ulčák z vlastních zdrojů. Dle několika důvěryhodných zdrojů redakce webu pravdaosvetlikovi.cz si peníze Ulčák půjčil v Sokolovské uhelné!

Původní plán dua Ulčák & Světlík počítal s tím, že získanou pohledávku “započtou” vůči aktivům skupiny Vítkovice, konkrétně za převod společností Hutní montáže a Vítkovice Gearworks. Představenstvo Vítkovic dokonce už svolalo Valnou hromadu, která zápočet a převod těchto firem na E-Invest měla schválit. Původní plán ale nevyšel. Proti tomuto dalšímu tunelu na Vítkovice ostře vystoupil minoritní akcionář Vítovic KKCG Industry a financující banky. Představenstvo se zaleklo a nakonec od plánu ustoupilo.

Martin Ulčák se dostal do vážných problémů. Hutní montáže a Vítkovice Gearworks nezískal. Drží pohledávku, se kterou nemůže v tuto chvíli nic dělat. Půjčku ale musí vrátit Sokolovské uhelné nejpozději do 3 měsíců. Termín se blíží a Ulčák peníze nemá. V posledních dnech tak inicioval dle informací webu pravdaosvetlikovi.cz několik schůzek s předními českými finančníky, na kterých ověřoval možnost získání potřebné hotovosti. Zatím bezúspěšně.

Dle těchto zdrojů panuje u Martina Ulčáka z aktuálního dění velké rozčarování. Údajně uvěřil řečem a slibům Světlíka o tom, jak výhodné je pohledávku od Raiffeisen BANK odkoupit, a v jak dobré ekonomické situaci Vítkovice stále jsou. S odstupem několika měsíců se ukázalo, že situace je zcela opačná…

Exclusivně