Světlík poslal další firmu do úpadku

20. September 2016, Exclusivně

Už v pořadí třetí firma ze skupiny Vítkovice je v úpadku. Společnost Vítkovice Gearworks se dnes připojila k insolvenčnímu návrhu, který podal brněnská společnost Wetag.

V podání soudu dlužník uvádí, že je v úpadku a tento úpadek nelze zvrátit ani hospodářskými výsledky dalšího provozování závodu. Vítkovice Gearworks přiznávají, že mají celkem 414 věřitelů. Mezi nejvýznamnější patří např. banka HSBC s pohledávkou 158 milionů korun, skupina ZVVZ s celkovými pohledávkami téměř 12 milionů korun, AX|S s pohledávkami přes 2 miliony korun, stavební firma Klement s pohledávkami téměř 20 milionů korun nebo Hutní Projekt Frýdek-Místek s pohledávkami přesahující 17 milionů korun.

Celková výše závazků není zatím známa vzhledem k tomu, že dlužník záměrně soudu dodal zcela nečitelné seznamy. Že katastrofální ekonomická situace dlužníka není otázkou jen posledních měsíců nebo letošního roku dokazuje fakt, že Vítkovice Gearworks dluží svým dodavatelům mnohamilionové částky už od léta roku 2014!:-(

Žádají soud o povolení nepovolitelného

O různých hrách a pokusech o fixlování Jana Světlíka u Krajského soudu v Ostravě se dlužníci mohli už v minulosti několikrát přesvědčit. I dnes se o něco podobného dlužník pokousil, když soudu navrhnul povolení reorganizace. Redakce webu pravdaosvetlikovi.cz oslovila několik insolvenčních expertů, kteří shodně uvedli, že je až úsměvné, nesmyslné a právně vyloučené, aby soud Vítkovice Gearworks předložený návrh na povolení reorganizace povolil.

Přijde koncernový insolvenční správce?

Bude zajímavé sledovat, jak Krajský soud v Ostravě zareaguje na dnešní podání dlužníka. Bezprostředně by měl rozhodnout o jeho úpadku a zároveň jmenovat insolvenčního správce. Tím by se dle oslovených odborníků na insolvenční právo měl stát již jednou soudem jmenovaný insolvenční správce ve společnosti Vítkovice Power Engineering a stát se tzv. koncernovým insolvenčním správcem.

Exclusivně