Proč Světlík posílá další firmu do insolvence?

23. August 2016, Komentáře

Už třetí společnost ze skupiny Vítkovice míří do insolvence. Dnes podalo vlastní insolvenční návrh představensto Vítkovice Envi.

Za úvahu jistě stojí otázka, co vede Jana Světlíka k podání insolvenčního návrhu právě na tuto malou a zcela bezvýznamnou společnost ze skupiny Vítkovice? Společnost, které byla ještě do nedávna prázdou schránkou. Představenstvo se nikdy ani náznakem nezmíňilo, že by měla firma jakékoli finanční problémy. Dle výroční zprávy za rok 2015 společnost Vítkovice Envi dokonce nevykazovala tržby za prodej zboží, výrobků a služeb. Neměla jediného zaměstnance. A najedou Jan Světlík přichází na soud s insolvenčním návrhem spojeným s návrhem na povolení reorganizace?

Jan Světlík nehraje fair. Od jara letošního roku opakovaně tvrdí, že se nic zásadního neděje, a že se žádná ze společností skupiny Vítkovice nenachází v úpadku. Obchodním partnerům bez vrásek slibuje, jak vše zaplatí. Na poslední chvíli se připojuje k insolvenčnímu návrhu na Vítkovice Power Engineering. Do dalšího probíhajícího insolvenčního řízení s Vítkovice Gearworks se každý den s pohledávkami přihlašují další a další věřitelé. A dnes posílá do úpadku Vítkovice Envi.

Světlík není slušný byznysmen, který by měl alespoň špetku sebereflexe a přiznal, že není tak úžasný manažer, za kterého se tak rád v minulých letech pokládal. Že je to primárně on a nikdo jiný, kdo za současnou kritickou situaci skupiny Vítkovice může! Insolvenčním návrhem na Vítkovice Envi hraje jen další neupřímnou hru. Hru ve svůj vlastní prospěch… Cíl je jediný… Dosadit si do insolvenčního řízení VPE vlastní insolvenční správkyni a zadními vrátky se vyhnout jmenování skutečně nezávislého insolvenčního správce soudem!

Komentáře