Světlík odsouzen. Musí zaplatit 225 milionů korun

1. November 2016, Exclusivně

Kauza koupě společnosti Spojené slévárny se vrátila ke Krajskému soudu v Ostravě. Ten znovu řešil žalobu KKCG Industry, která jménem akcionářů Vítkovic a.s. požadovala po Světlíkovi náhradu škody, která Vítkovicím vznikla v roce 2008 koupí bezcenné firmy Spojené slévárny od Martina Ulčáka.

Jan Světlík byl už jednou Krajským soudem v Ostravě odsouzen. Odvolal se k Vrchnímu soudu v Olomouci a ten z procesních důvodů rozsudek prvnoinstančního soudu zrušil a vrátil k novému projednání. Hlavním důvodem byla stížnost obžalovaných, že neměli dostatečnou možnost soudu přednést argumenty pro tuto nesmyslnou investici.

Krajský soud v Ostravě nařídil soudní stání už před více než měsícem. K velkému překvapení všech zúčastněných ale Světlík k soudu vůbec nepřišel. Je absurdní, že si u odvolacího soudu stěžoval, že neměl dostatečný prostor u soudu vypovídat. Pak se k soudu vůbec nedostaví.  V termínu soudního stání totiž odpočíval na své haciendě ve Spojených arabských emirátech (jak exklusivně informoval web pravdaosvetlikovi.cz).

Na druhý pokus se Světlík k soudu dostavil. Dle exklusivních informací redakce webu pravdaosvetlikovi.cz vypovídal s Pavlem Filipčíkem téměř 4 hodiny. Snažil se přesvědčit soud o tom, jak výhodná koupě to pro Vítkovice byla a jak čtvrt miliardy byla opodstatněná kupní cena reflektující investiční hodnotu Spojených sléváren.

Soud pohádkám Světlíka neuvěřil a opakovaně ho odsoudil k náhradě škody 225 milionů korun. Rozhodnutí Krajského soudu ukazuje, že spravedlnost stále existuje a že není možné, aby Světlík zneužíval svého postavení k účelovému vyvádění peněz svému spojenci a kamarádovi Martinu Ulčákovi.

Exclusivně