Světlík nevědomky potvrdil úpadek Vítkovice Gearworks

8. September 2016, Exclusivně

Krajský soud v Ostravě ještě nerozhodl o insolvenčním návrhu podaném na společnost Vítkovice Gearworks ze skupiny Vítkovice. Že se Vítkovice Gearworks úpadku nevyhnou, je nyní už ale jasné. Zřejmě omylem to totiž přiznal sám Světlík v pořadu 20 minut Radiožurnálu.

Na dotaz moderátorky, zda mají Vítkovice problémy, Světlík konkrétně uvedl:

“Já si myslím, že Vítkovice jsou velká strojírenská skupina, která v Ostravě zaměstnává téměř šest tisíc zaměstnanců, je to složeno v nějakých struktuře do čtyrech nějakých skupin, firem, jsou to teplé procesy, studené procesy, služby a láhve, a v zásadě problém máme v těch studených procesech, v té jedné čtvrtině, kde teda se nám nedaří vyřešit dva velké projekty, které jsou, a v zásadě jako představenstvo jsme museli sáhnout k tomu, že jsme tři nebo tu hlavní firmu a ty dvě, které na ní závisí, jsem dali do nemocnice, čili v zásadě budem se snažit ty, ty firmy nějakým způsobem převést přes toto nepříjemné období a je to otázka toho, abysme zachovali pracovní místa a provedli reorganizaci těchto společností.”

I přesto, že se dlužník soudu k samotnému insolvenčnímu návrhu doposud oficiálně nevyjádřil, Jan Světlík už jasně ví, že Vítkovice Gearworks jsou v úpadku!

Dle doposud přihlášených pohledávek tato vítkovická firma dluží přes 55 milionů korun. Lze tedy předpokládat, že se představenstvo, stejně jako v případě Vítkovice Power Engineering, samo připojí k insolvenčnímu návrhu. Je otázkou, jak členové představenstva plní své funkce ve statutárním orgánu firmy, když mají ze zákona povinnost podat návrh na úpadek bezprostředně poté, co k takové situaci dojde. Jan Světlík v médiích mluvil o úpadku jako o hotové věci. Je alarmující a na pováženou, proč představenstvo doposud nesplnilo svou zákonnou povinnost?!

O dalším osudu Vítkovice Gearworks nebude rozhodovat Světlík, který společnost svým skvělým manažerským vedením přivedl do bankrotu, ale věřitelé !

Exclusivně