Krachy vítkovických firem pokračují, další je Vítkovice REVMONT

3. March 2017, Exclusivně

Nekonečný seriál krachů firem skupiny Vítkovice ovládané miliardářem Světlíkem pokračuje. V posledním díle v hlavní roli se společností Vítkovice Revmont. Ta dnes ke Krajskému soudu v Ostravě sama podala insolvenční návrh. Jedná se už o pátou Světlíkem ovládanou firmu, která je v insolvenci.

Za připomenutí stojí opakované plané sliby miliardáře Svěltíka o tom, jak jsou Vítkovice vlastně ve skvělé kondici a “pouze” tři firmy (Vítkovice Power Engineering, Vítkovice Gearworks a Vítkovice ENVI pozn. redakce) se dostaly do “menších” finančních problémů a potřebují do nemocnice…

Počátkem letošního roku na poslední chvili úpadku unikla jiná vítkovická firma – Vítkovice Mechanika – když až v den konání soudního jednání na poslední chvíli zaplatila jen ty pohledávky, které věřitelé přihlásili k soudu.

Zajímavé je oficiální vysvětlení mluvčí Vítkovic, proč jsou Vítkovice Revmont před krachem. Prý za to může stát, konkrétně Finanční úřad. Jak typické pro způsob myšlení Jana Světlíka. Za problémy vždy přece může někdo jiný 🙂

Dle informací redakce webu pravdaosvetlikovi.cz ale mluvčí Vítkovic zapomněla uvést, že Vítkovice Revmont dluží desítkám věřitelů téměř 30 milionů korun a řada z nich je již dávno po splatnosti!

Krach Vítkovice Revmont se dal očekávat. Vítkovická firma je dlouhodobě v mínusu. V roce 2015 skončilo její hospodaření ztrátou téměř 2,4 milionů korun. O rok dříve pak ztrátou přes 1,5 milionů korun. Dle exklusivních informací webu pravdaosvetlikovi.cz bylo podnikání této firmy v červených číslech i v loňském roce!

 

Exclusivně