Finanční ředitel Vítkovic dostal vyhazov

5. January 2016, Exclusivně

Jan Světlík umí velmi rychle s koncovat se svými kolegy, kteří nehrají přesně tak, jak on píská. Naposledy se o tom mohl přesvědčit finanční ředitel skupiny Vítkovice Martin Schauer.

Web pravdaosvetlikovi.cz získal exklusivní informace o důvodech vyhazovu tohoto top manažera Vítkovic. Martin Schauer byl ze své pozice odpovědný za reportování finančních ukazatelů vítkovických firem do úvěrujících bank. Čísla, která korektně reportoval, způsobily v bankách paniku. Finanční situace a vývoj cash flow je alarmující a nevěstí nic dobrého. Zcela logicky toto není to, co banky chtějí od úvěrované firmy slyšet. Zejména ne v době, kdy se Vítkovice už měsíce snaží získat další miliardové finance z bank.

Martin Schauer dostal dle našeho důvěryhodného zdroje z Vítkovic od Jana Světlíka jasné instrukce, aby bankám posílal cokoli, co chtějí vidět bez ohledu na to, jaká je realita hospodaření Vítkovic. Martin Schauer toto jednoznačně odmítl, že se on pod zfalšovaná či úmyslně zkreslená čísla podepisovat nebude. Zdravý rozum mu ani nic jiného velet nemohl. Jednoho dne by se stejně ukázalo, že reportovaná čísla byla záměrně upravena a Schauerovi by hrozilo trestní stíhání.

Jan Světlík situaci vyřešil a jednal rychle. Martin Schauer dostal vyhazov.

Dle informací webu pravdaosvetlikovi.cz by na jeho místo měla nastoupit Jana Magerová. Jak dlouho ve funkci finanční ředitelky Vítkovic vydrží, ukáže čas. Doposud v této žhavé židli moc dlouho nikdo nevydržel a finanční ředitelé Vítkovic se v posledních letech střídají jak na běžícím páse…

Exclusivně