Dlužník soudu nedodal požadované dokumenty

19. May 2016, Exclusivně

Společnost Vítkovice Power Engineering (VPE) zareagovala na výzvy soudu pouze zasláním prapodivného vyjádření dlužníka. V něm nekonkrétně odmítá a popírá, že by se nacházela v insolvenční situaci. Hledá pouze formální důvody, proč by mělo být insolvenční řízení zahájené Krajským soudem v Ostravě zastaveno. Zpochybňuje postoupení přihlášených pohledávek, nikoli skutečnost, že své závazky dlouhodobě neplatí. Vyjádření dlužníka, které má údajně dokládat bezdůvodnost insolvenčního návrhu, je na první pohled pouze snůškou zcela obecných tvrzení, která navíc VPE nijak nedokládá.

Je překvapující, že dlužník zatím zcela ignoruje nařízení soudu. Do dnešního dne nepředložil konkrétní dokumenty, které měl na základě výzvy soudu dodat. Dlužník tak nesplnil ve stanoveném termínu soudem uloženou povinnost předložit seznamy závazků s uvedením dat splatnosti.

Naopak Vítkovice včera velmi vehementně rozeslaly médiím rozsáhlou tiskovou zprávu, kterou má redakce webu pravdaosvetlikovi.cz k dispozici. V ní se snaží vytvořit dojem, že je vše zaslaným vyjádřením soudu vyřešeno a k pokračování insolvenčního řízení údajně není jediný důvod…

Nastěstí o úpadkové situaci dlužníka a oprávněnosti insolvenčního návrhu bude rozhovat nezávislý soud, nikoli mediální prohlášení Vítkovic.

V posledních dnech své pohledávky do insolvenčního řízení přihlásili další věřitelé, včetně stavební jedničky na trhu Metrostavu. Celková výše přihlášených pohledávek už nyní přesahuje částku 100 milionů korun!

Podle dnešní Mladé fronty DNES je finanční situace dlužníka katastrofální. VPE v loňském roce prodělala 516 milionů korun, letos za první čtvrtletí činí její ztráta 78,5 milionů korun. Celkové dluhy VPE se koncem února blížily částce 2,5 miliardy korun, z toho víc než polovina byla po lhůtě splatnosti!

 

Exclusivně