Další rána pro Světlíka

12. January 2017, Média

FaktorS | 12.1.2017

Miliardář Jan Světlík ručí osobní směnkou za část úvěrů pro potácejí se Vítkovické strojírny. Je asi na 300 milionů korun a v rukou ji má nejspíše lobbista Martin Ulčák. Velkou hru o společnost Hutní montáže mu ale prozíravě překazil Karel Komárek.

Právě před rokem vystavil Světlík směnku zajišťující úvěr ve výši 800 milionů korun u Raiffeisenbank. Podle dohody, kterou tehdy banka s majitelem Vítkovic uzavřela, má držitel směnky právo vyplnit podle vlastní volby směnečnou částku až do výše odpovídající zajištěným nesplaceným dluhům, nejvýše však do částky 300 milionů korun.

ULČÁKŮV PLÁN

Směnku podle neověřených, ale pravděpodobných informací drží Martin Ulčák, Světlíkův dlouholetý obchodní partner, který loni v létě koupil vítkovické pohledávky od Raiffeisenbank za 400 milionů korun. Světlík chtěl původně dluh umořit tím, že by na Ulčáka převedl některé firmy, do tohoto plánu ale hodil vidle menšinový vítkovický akcionář Karel Komárek, potažmo jeho skupina KKCG.

KOMÁREK NA TAHU

Světlíkovi věřitelé trvají na tom, aby jeho holding zaplatil oddlužení svých dceřiných společností. Jako nejpravděpodobnější varianta leží na stole prodej všeho, co má v holdingu ještě nějakou hodnotu. Třeba společnost Hutní montáže, na kterou má podle některých zdrojů zálusk právě Ulčák. Pokud o ně ale opravdu stojí, bude muset přeplatit právě Karla Komárka. Jeho skupina KKCG totiž má zájem zúčastnit se výběrového řízení.

Média