Další klíčoví manažeři utíkají z Vítkovic

8. May 2016, Exclusivně

Nejvyšší vedení skupiny Vítkovice v posledních dnes opustily další dvě významné a klíčové osobnosti. Člen dozorčí rady zastřešující společnosti Vítkovice a.s. Vladimír Soták a personální ředitelka celé skupiny Vítkovice Jana Gutierrez Chvalkovská.

Vladimír Soták je respekovanou osobností česko-slovenského byznysu. Slovenský miliardář byl významnou personální oporou v dozorčí radě Vítkovic. Jeho působení ve Vítkovicích Janu Světlíkovi významně pomáhalo budovat prestiž skupiny Vítkovice a její renomé v České republice, i ve světě. Vladimír Soták dle Lidových novin ještě na poslední valné hromadě Vítkovic obhajoval Jana Světlíka a jeho obchodní politiku, a to i přes v té době již probublávající finanční problémy. Dle informací webu pravdaosvětlíkovi.cz se ale ekonomická situace Vítkovic v posledních týdnech vyhrotila natolik, že jeho angažmá v dozorčí radě bylo nadále neúnosné. Po zralé úvaze a vyhodnocení aktuální situace se Vladimír Soták rozhodl na post v dozorčí radě sám rezignovat a své působení ve Vítkovicích rychle ukončil k 22. dubnu 2016.

Další velkou ztrátou je odchod Jany Gutierrez Chvalkovské – personální ředitelky celé skupiny Vítkovice a jedné z nejbližších spolupracovnic Jana Světlíka. Jana Gutierrez Chvalkovská byla respektovanou ekonomkou a odbornicí na oblast lidských zdrojů. Působila jako poradkyně ekonomické rady Vlády České republiky. Do Vítkovic ji před dvěma lety přivedl ekonom a profesor Karlovy university v Praze Michal Mejstřík. Jana Gutierrez Chvalkovská se velmi rychle stala silnou manažerskou oporou Vítkovic a spolupracovnicí Jana Světlíka. Pracovní vztah se posunul do osobního přátelství. Jana Gutierrez Chvalkovská dokonce bydlela v privátní bytové residenci na Veleslavinově ulici v Ostravě, která tajně patří právě Janu Světlíkovi a slouží exklusivně pro jeho účely.

V posledních měsících se vztahy mezi Světlíkem a Chvalkovskou vyhrotily. Chvalkovská čím dál častěji a intenzivněji, dle exklusivních informací webu pravdaosvetlikovi.cz, začala Jana Světlíka upozorňovat na zhoršující se personální situaci v holdingu. Velmi těžce nesla odchody kvalifikovaných a zkušených pracovníků společností ze skupiny Vítkovice, kteří už nemohli dále přenést přes srdce, co se ve Vítkovicích děje. Jan Světlík ale cokoli odmítal řešit a situaci bagatelizoval. Světlík nakonec situaci vyřešil po svém. Spolupracovníky, kteří si ho dovolili jakkoli kritizovat, vyhodit. Stejný osud čekal i na Janu Gutierrez Chvalkovskou, která k 1. dubnu skončila na postu personální šéfky a k poslednímu dubnu musela z Vítkovic odejít nadobro.

Odchod dalších dvou špičkových manažerů a respektovaných odborníků je dalším potvrzením nadále neudržitelné situace ve skupině Vítkovice, která vyeskalovala soudem zahájeným insolvenčním řízením.

Exclusivně