Další banka se zbavila svých pohledávek za VPE

15. November 2016, Exclusivně

Unicredit Bank je další bankou, která se rozhodla odprodat veškeré své pohledávky za společností Vítkovice Power Engineering ze skupiny Vítkovice Jana Světlíka. Po Raiffeisen BANK je Unicredit Bank už druhou bankou, která vyhodnotila rizika za nadále neúnosná a raději své pohledávky v celkové výši 56 milionů korun odprodala.

Ještě zajímavější je nový majitel těchto pohledávek, slovenský finančník a miliardář Pavol Krúpa. V minulosti na sebe upozornil jako ostrý hráč, který realizuje spekulativní investice. Tento žralok už kolem Vítkovic kroužil, když se zajímal o odkup pohledávek Raiffeisen BANK. V tomto případě neuspěl a Světlíka ještě zachránil jeho dlouholetý kamarád Martin Ulčák.

Pavol Krúpa bude významným hráčem v probíhajícím insolvenčním řízení VPE. A pro Světlíka další noční můra. Je jasné, že finanční žralok Krúpa chce generovat zisk. Tedy dostat zaplaceno. Světlík mu bude muset rychle zaplatit, nebo se VPE dostane do ještě větších problémů, než nyní je. S ohledem na tento vývoj se redakci webu pravdaosvetlikovi.cz jeví plán reorganizace VPE jako velmi nereálný.

Exclusivně